Mistrzostwa Regionów 2019

Cykl turniejów Mistrzostwa Regionów 2019 stanowi zawody towarzyszące cyklowi Grand Prix 2019

Klasyfikacje

W Mistrzostwach Regionów 2019 prowadzone będą trzy niezależne klasyfikacje – oddzielnie w każdym regionie. Cykl Mistrzostwa Regionów 2019 obejmuje:

  1. Region Północ
  2. Region Centrum
  3. Region Południe

Turnieje

Cykl Mistrzostwa Regionów 2019 obejmuje 18 turniejów podzielonych na 3 regiony:
Region Północ
1.VIII Otwarte Mistrzostwa Konojad w Scrabble
2.XIX Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”
3.IV Otwarte Mistrzostwa Gdańska
4.V Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu
5.XXII Mistrzostwa Warmii i Mazur
6.VII Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Scrabble
Region Centrum
1.Walentynki w Gorzowie
2.Festiwal dla myślących — wiosna
3.XIV Mistrzostwa Milanówka „Truskawki w Milanówku”
4.II Plenerowy Turniej Scrabble o Puchar Dyrektora Parku Kultury w Powsinie
5.VIII Mistrzostwa Poznania
6.XXV Mistrzostwa Łodzi
Region Południe
1.Turniej Memoriałowy Stanisława Rydzika
2.III Mistrzostwa Sandomierza o Puchar Burmistrza
3.XXIV Mistrzostwa Górnego Śląska i Zagłębia, II Otwarte Mistrzostwa Gliwic w Scrabble
4.XXIII Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble
5.X Jubileuszowe Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza
6.XIV Ogólnopolskie Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble


Zasady punktacji

  1. Punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu zdobywa 20 najlepszych zawodników turnieju
  2. Zawodnik, który zajmie dwudzieste miejsce w turnieju, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny wyżej sklasyfikowany o jeden punkt więcej od poprzedniego.
  3. Każdemu zawodnikowi biorącemu udział w cyklu rozgrywek Mistrzostwa Regionów 2019 do końcowej klasyfikacji zalicza się pięć najlepszych wyników z sześciu turniejów w danym regionie.
  4. Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decyduje kolejno:
    • wyższa suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach cyklu Mistrzostwa Regionów 2019 (bez odpisywania),
    • wyższa zdobycz punktowa w najlepszym turnieju (w przypadku braku rozstrzygnięcia, w kolejnym najlepszym turnieju, itd.).
    • większa liczba turniejów wchodzących w skład cyklu Mistrzostwa Regionów 2019 w których zawodnik brał udział
    W przypadku braku rozstrzygnięcia zawodnicy zajmują miejsce ex aequo i otrzymują nagrodę przewidzianą za zajęcie wyższego miejsca.

Nagrody

Nagrody w cyklu Mistrzostwa Regionów 2019:

Region Północ


Region Centrum


Region Południe

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północ

Imię i nazwisko SUMAKonojadyOstródaGdańskKołobrzegNowe Miasto LubawskieŚwinoujście

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Centrum

Imię i nazwisko SUMAGorzów WielkopolskiWarszawa dla MyślącychMilanówekWarszawa PowsinPoznańŁódź
1Mariusz Skrobosz391920
2Kazimierz Merklejn261115
3Bartosz Morawski21174
4Marek Dudkiewicz2020
5Krzysztof Mówka1919
6Łukasz Tuszyński1818
 Michał Waszkiewicz1818
8Jacek Mańko1717
9Grzegorz Kurowski1616
 Adrian Ziemniewicz1616
11Natalia Woźniak1515
12Paweł Jackowski1414
 Kacper Zegadło1414
14Szymon Dąbrowski1313
 Paweł Pogorzelski1313
16Tomasz Nasiłowski1212
 Agata Kuć1212
18Czesław Grajewski1111
19Szymon Płachta1010
 Robert Duczemiński1010
21Marcin Rogala99
 Franciszek Łysek99
23Bartłomiej Pawlak88
 Paweł Maciejczuk88
25Rafał Matczak77
 Dariusz Kuć77
27Irena Sołdan66
 Maciej Czupryniak66
29Andrzej Kwiatkowski55
 Patryk Gadus55
31Maciej Sancewicz44
32Joanna Ostrowska33
 Rafał Wesołowski33
34Katarzyna Polak22
 Joanna Juszczak22
36Iwona Wieluńska11
 Maciej Skrzypczak11

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Południe

Imię i nazwisko SUMAGrodzisko DolneSandomierzGliwiceKrakówRacibórzJaworzno
1Artur Irzyk291910
 Bartosz Morawski291019
3Grzegorz Kurowski28208
4Kamil Górka22913
5Jakub Zaryński21714
6Kacper Zegadło2020
7Paweł Pogorzelski1818
 Dawid Pikul1818
9Mariusz Wrześniewski1717
 Mariusz Skrobosz17143
 Michał Alabrudziński1717
12Natalia Woźniak1616
 Łukasz Bobowski1616
14Paweł Mazurek1515
 Marcin Rogala1515
16Krzysztof Sporczyk1313
17Krzysztof Gibas1212
 Miłosz Wrzałek1212
 Katarzyna Polak1257
20Maciej Czupryniak1111
 Kazimierz Merklejn1111
22Janusz Krupiński99
23Jacek Mańko88
24Przemysław Rybicki66
 Mariola Osajda-Matczak66
26Karol Wyrębkiewicz55
27Maciej Skrzypczak44
 Krzysztof Mówka44
29Mariusz Orzeł33
30Małgorzata Deszczyńska22
 Marek Dudkiewicz22
32Małgorzata Sulejewska11
 Irena Sołdan11
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie