Mistrzostwa Regionów 2016
Cykl turniejów Mistrzostwa Regionów 2016 stanowi zawody towarzyszące cyklowi Grand Prix 2016Klasyfikacje
W Mistrzostwach Regionów 2016 prowadzone będą trzy niezależne klasyfikacje – oddzielnie w każdym regionie. Cykl Mistrzostwa Regionów 2016 obejmuje:- Region Pomorze i Mazury
- Region Górny Śląsk i Małopolska
- Region Pas Centralny
Turnieje
Cykl Mistrzostwa Regionów 2016 obejmuje 15 turniejów podzielonych na 3 regiony:Zasady punktacji
- Punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu zdobywa tylu uczestników, ile wynosi część całkowita liczby obliczonej według wzoru: liczba uczestników, którzy uczestniczyli co najmniej w 5 rundach turnieju, dzielona przez 3.
- Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
- Minimalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 20 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło mniej niż 60 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 20 otrzymuje 1 punkt, za 19–2, itd., a za 4–17, za 3– 18, za 2–19, za 1–20).
- Maksymalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 30 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło więcej niż 90 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 30 otrzymuje 1 punkt, za 29–2, itd., za 4–27, za 3–28, za 2–29 i za 1–30).
- Każdemu zawodnikowi biorącemu udział w cyklu rozgrywek Mistrzostwa Regionów 2016 do końcowej klasyfikacji zalicza się cztery najlepsze wyniki z pięciu turniejów w danym regionie.
- Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decyduje wyższa suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach rozpatrywanego regionu Mistrzostw Regionów 2016 (bez odpisywania), a jeśli to nie da efektu (gracze mieli identyczny wynik), dalszym kryterium będzie wyższa zdobycz punktowa w najlepszym turnieju (w przypadku braku rozstrzygnięcia, w kolejnym najlepszym turnieju, itd.). Jeśli również to nie przyniesie rozstrzygnięcia, zawodnicy zajmują miejsce ex-aequo, a nagrody finansowe za ich miejsca sąsumowane i dzielone po równo.
Nagrody
Nagrody w cyklu Mistrzostwa Regionów 2016 wynoszą:Region Pomorze i Mazury
- za pierwsze miejsce – 300 zł
- za drugie miejsce – 200 zł
- za trzecie miejsce – 100 zł
Region Pas Centralny
- za pierwsze miejsce – 300 zł
- za drugie miejsce – 200 zł
- za trzecie miejsce – 100 zł
Region Górny Śląsk i Małopolska
- za pierwsze miejsce – 300 zł
- za drugie miejsce – 200 zł
- za trzecie miejsce – 100 zł
Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Pomorze i Mazury
Imię i nazwisko | SUMA | Inowrocław | Kołobrzeg | Ostróda | Konojady | Nowe Miasto Lubawskie | |
1 | Rafał Lenartowski | 61 | 16 | 18 | 10 | 17 | 8 |
2 | Dawid Pikul | 56 | 19 | 18 | 19 | ||
3 | Michał Alabrudziński | 46 | 20 | 6 | 20 | ||
4 | Stanisław Rydzik | 42 | 19 | 8 | 14 | 1 | |
Maciej Grąbczewski | 42 | 18 | 17 | 7 | |||
Juliusz Czupryniak | 42 | 17 | 13 | 12 | |||
7 | Tomasz Zwoliński | 37 | 12 | 11 | 14 | ||
8 | Kazimierz Merklejn | 34 | 12 | 13 | 9 | ||
Grzegorz Łukasik | 34 | 1 | 20 | 2 | 11 | ||
10 | Kamil Górka | 33 | 18 | 15 | |||
11 | Joanna Juszczak | 31 | 5 | 11 | 15 | ||
12 | Paweł Jackowski | 29 | 9 | 20 | |||
13 | Michał Rogalewicz | 27 | 17 | 10 | |||
14 | Krzysztof Sporczyk | 25 | 12 | 13 | |||
Andrzej Oleksiak | 25 | 9 | 16 | ||||
Kamil Kister | 25 | 6 | 19 | ||||
17 | Małgorzata Deszczyńska | 20 | 10 | 4 | 6 | ||
Marek Herzig | 20 | 20 | |||||
Łukasz Baranowski | 20 | 15 | 5 | ||||
20 | Jakub Zaryński | 19 | 19 | ||||
21 | Karol Wyrębkiewicz | 18 | 18 | ||||
22 | Michał Piotr Waszkiewicz | 17 | 17 | ||||
Mateusz Borsuk | 17 | 9 | 8 | ||||
24 | Dominik Urbacki | 16 | 16 | ||||
Andrzej Kwiatkowski | 16 | 16 | |||||
Rafał Matczak | 16 | 16 | |||||
27 | Michał Kolaj | 15 | 15 | ||||
Irena Sołdan | 15 | 15 | |||||
29 | Alicja Grąbczewska | 14 | 14 | ||||
Ireneusz Moralewicz | 14 | 14 | |||||
Mariusz Skrobosz | 14 | 14 | |||||
32 | Dariusz Ulatowski | 13 | 13 | ||||
Robert Duczemiński | 13 | 13 | |||||
34 | Łukasz Tuszyński | 12 | 12 | ||||
35 | Dorota Zielińska | 11 | 11 | ||||
Krzysztof Obremski | 11 | 11 | |||||
37 | Maciej Bukowski | 10 | 10 | ||||
Bartosz Morawski | 10 | 10 | |||||
39 | Zbigniew Wietecki | 9 | 9 | ||||
40 | Kacper Zegadło | 8 | 8 | ||||
Jolanta Chłopińska | 8 | 4 | 4 | ||||
Anita Bruska | 8 | 8 | |||||
43 | Maria Krzyżanowska | 7 | 7 | ||||
Mariusz Orzeł | 7 | 7 | |||||
Barbara Obremska | 7 | 7 | |||||
Mariola Osajda-Matczak | 7 | 7 | |||||
47 | Iwona Wieluńska | 6 | 6 | ||||
Andrzej Kroc | 6 | 6 | |||||
Zbigniew Rybak | 6 | 4 | 2 | ||||
50 | Mirosław Uglik | 5 | 5 | ||||
Magdalena Kupczyńska | 5 | 5 | |||||
Marek Dudkiewicz | 5 | 5 | |||||
53 | Lucyna Śniadach | 4 | 4 | ||||
54 | Grzegorz Koczkodon | 3 | 3 | ||||
Maciej Sancewicz | 3 | 3 | |||||
Wojciech Gołęcki | 3 | 3 | |||||
Jacek Jerzyński | 3 | 3 | |||||
Renata Andracka | 3 | 3 | |||||
59 | Sylwia Łada | 2 | 2 | ||||
Marcin Stachowski | 2 | 2 | |||||
Mariusz Kubicki | 2 | 2 | |||||
62 | Rafał Wesołowski | 1 | 1 | ||||
Jadwiga Szczurowska | 1 | 1 | |||||
Wojciech Chodakiewicz | 1 | 1 |
Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Górny Śląsk i Małopolska
Imię i nazwisko | SUMA | Wadowice Jaroszowice | Zabrze | Kraków | Racibórz | Jaworzno | |
1 | Bartosz Morawski | 75 | 19 | 12 | 22 | 22 | |
2 | Justyna Górka | 68 | 9 | 18 | 21 | 20 | |
3 | Dariusz Kosz | 66 | 20 | 27 | 19 | ||
4 | Janusz Krupiński | 58 | 17 | 16 | 6 | 14 | 11 |
5 | Artur Irzyk | 55 | 18 | 13 | 8 | 15 | 9 |
Paweł Jackowski | 55 | 19 | 20 | 16 | |||
7 | Dariusz Putoń | 50 | 13 | 17 | 7 | 13 | |
8 | Kazimierz Merklejn | 45 | 25 | 20 | |||
9 | Dawid Adamczyk | 43 | 26 | 17 | |||
10 | Barbara Obremska | 42 | 6 | 15 | 21 | ||
11 | Kamil Górka | 40 | 17 | 23 | |||
12 | Stanisław Rydzik | 39 | 15 | 10 | 14 | ||
13 | Dawid Pikul | 38 | 23 | 15 | |||
14 | Tomasz Lempart | 36 | 12 | 14 | 10 | ||
15 | Łukasz Bobowski | 30 | 18 | 12 | |||
16 | Mariusz Wrześniewski | 29 | 29 | ||||
Tomasz Ciejka | 29 | 8 | 21 | ||||
18 | Marcin Ceglarek | 28 | 28 | ||||
Krzysztof Obremski | 28 | 14 | 14 | ||||
20 | Michał Alabrudziński | 24 | 24 | ||||
21 | Arkadiusz Łydka | 23 | 4 | 19 | |||
22 | Dominik Urbacki | 22 | 22 | ||||
23 | Irena Sołdan | 21 | 3 | 18 | |||
24 | Łukasz Sornek | 20 | 5 | 9 | 6 | ||
Leszek Kacprzyk | 20 | 7 | 13 | ||||
Miłosz Wrzałek | 20 | 20 | |||||
27 | Jan Mrozowski | 19 | 10 | 9 | |||
Juliusz Czupryniak | 19 | 19 | |||||
29 | Mirosław Uglik | 18 | 18 | ||||
30 | Krzysztof Kałuża | 17 | 6 | 8 | 3 | ||
Tomasz Suchanek | 17 | 17 | |||||
32 | Adam Jurkowski | 16 | 16 | ||||
Bronisław Parada | 16 | 16 | |||||
Przemysław Herdzina | 16 | 16 | |||||
Małgorzata Szczygieł | 16 | 11 | 5 | ||||
36 | Szymon Dąbrowski | 15 | 15 | ||||
Mikołaj Cieplik | 15 | 2 | 11 | 2 | |||
Dorota Rudzińska | 15 | 2 | 13 | ||||
Mariusz Sylwestrzuk | 15 | 5 | 10 | ||||
40 | Jerzy Matyasik | 13 | 9 | 4 | |||
41 | Ryszard Żydaczewski | 12 | 12 | ||||
Dorota Stachowska | 12 | 12 | |||||
43 | Michał Szymkowski | 11 | 11 | ||||
Maciej Sancewicz | 11 | 11 | |||||
45 | Dariusz Sowula | 10 | 10 | ||||
46 | Piotr Broda | 9 | 4 | 5 | |||
47 | Andrzej Kraska | 8 | 8 | ||||
Paweł Mazurek | 8 | 8 | |||||
Andrzej Kwiatkowski | 8 | 7 | 1 | ||||
50 | Kacper Zegadło | 7 | 7 | ||||
Krzysztof Sporczyk | 7 | 7 | |||||
52 | Grzegorz Papciak | 6 | 6 | ||||
53 | Andrzej Rechowicz | 5 | 5 | ||||
54 | Joanna Juszczak | 4 | 4 | ||||
Grzegorz Grzeszczuk | 4 | 4 | |||||
56 | Łucja Kodzis | 3 | 3 | ||||
Agnieszka Walas | 3 | 3 | |||||
Zofia Gajewska | 3 | 3 | |||||
59 | Teresa Zalewska | 2 | 2 | ||||
Marek Salamon | 2 | 2 | |||||
61 | Maciej Rzychoń | 1 | 1 | ||||
Małgorzata Deszczyńska | 1 | 1 | |||||
Bożena Guział | 1 | 1 | |||||
Krzysztof Gibas | 1 | 1 |
Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Pas Centralny
Imię i nazwisko | SUMA | Pruszków | Milanówek | Poznań | Wrocław | Łódź | |
1 | Michał Alabrudziński | 82 | 15 | 20 | 23 | 24 | |
2 | Kacper Zegadło | 74 | 18 | 14 | 19 | 23 | |
3 | Kazimierz Merklejn | 66 | 13 | 17 | 11 | 25 | |
4 | Stanisław Rydzik | 60 | 23 | 8 | 20 | 9 | |
5 | Kamil Kister | 57 | 13 | 27 | 17 | ||
6 | Krzysztof Mówka | 52 | 22 | 30 | |||
7 | Dawid Pikul | 46 | 20 | 26 | |||
8 | Justyna Górka | 44 | 16 | 28 | |||
Juliusz Czupryniak | 44 | 5 | 1 | 10 | 22 | 7 | |
10 | Bartosz Morawski | 43 | 22 | 21 | |||
Piotr Broda | 43 | 12 | 15 | 16 | |||
12 | Mariusz Skrobosz | 42 | 7 | 15 | 20 | ||
13 | Jakub Szymczak | 41 | 26 | 15 | |||
14 | Łukasz Tuszyński | 40 | 16 | 17 | 7 | ||
15 | Krzysztof Obremski | 38 | 21 | 17 | |||
16 | Kamil Górka | 37 | 19 | 18 | |||
17 | Robert Kamiński | 30 | 19 | 11 | |||
18 | Dariusz Kosz | 29 | 29 | ||||
Miłosz Wrzałek | 29 | 18 | 11 | ||||
20 | Artur Irzyk | 27 | 27 | ||||
21 | Szymon Dąbrowski | 26 | 10 | 16 | |||
Agnieszka Goniowska | 26 | 8 | 18 | ||||
23 | Alicja Grąbczewska | 25 | 25 | ||||
Bogusław Szyszka | 25 | 9 | 3 | 13 | |||
Andrzej Kwiatkowski | 25 | 14 | 11 | ||||
Andrzej Kroc | 25 | 12 | 13 | ||||
27 | Jakub Błażejewski | 24 | 24 | ||||
Karol Wyrębkiewicz | 24 | 24 | |||||
29 | Dominik Urbacki | 21 | 21 | ||||
30 | Jakub Zaryński | 20 | 20 | ||||
31 | Grzegorz Kurowski | 19 | 19 | ||||
Mikołaj Cieplik | 19 | 19 | |||||
Rafał Wesołowski | 19 | 9 | 10 | ||||
34 | Rafał Błaszkiewicz | 18 | 18 | ||||
35 | Rafał Matczak | 17 | 17 | ||||
36 | Grzegorz Pukniel | 16 | 6 | 10 | |||
Natalia Woźniak | 16 | 16 | |||||
Marta Bajorek | 16 | 11 | 5 | ||||
39 | Małgorzata Szczygieł | 15 | 15 | ||||
40 | Dawid Mierzchała | 14 | 14 | ||||
Sławomir Piotrowski | 14 | 14 | |||||
Michał Makowski | 14 | 14 | |||||
Waldemar Czerwoniec | 14 | 8 | 6 | ||||
Maciej Czupryniak | 14 | 6 | 8 | ||||
45 | Michał Szymkowski | 13 | 13 | ||||
46 | Piotr Pietuchowski | 12 | 12 | ||||
Mariusz Wrześniewski | 12 | 12 | |||||
Maciej Nawrocki | 12 | 12 | |||||
49 | Łukasz Bobowski | 10 | 10 | ||||
50 | Małgorzata Sulejewska | 9 | 9 | ||||
Paweł Jackowski | 9 | 9 | |||||
Małgorzata Deszczyńska | 9 | 6 | 3 | ||||
53 | Beata Piotrowska | 8 | 8 | ||||
54 | Grażyna Wesołowska | 7 | 2 | 5 | |||
Marek Reda | 7 | 7 | |||||
Marek Dudkiewicz | 7 | 7 | |||||
57 | Paweł Mazurek | 6 | 6 | ||||
58 | Barbara Obremska | 5 | 5 | ||||
Diana Pietrzykowska | 5 | 5 | |||||
60 | Krzysztof Sporczyk | 4 | 4 | ||||
Andrzej Rechowicz | 4 | 4 | |||||
Anna Arana | 4 | 4 | |||||
Zofia Gajewska | 4 | 4 | |||||
Grzegorz Kulawiak | 4 | 4 | |||||
65 | Michał Szorc | 3 | 3 | ||||
Irena Sołdan | 3 | 3 | |||||
Maciej Sancewicz | 3 | 3 | |||||
68 | Agnieszka Matus | 2 | 2 | ||||
Krystyna Augustyniak | 2 | 2 | |||||
Bronisław Parada | 2 | 2 | |||||
Zbigniew Rybak | 2 | 2 | |||||
72 | Michał Piotr Waszkiewicz | 1 | 1 | ||||
Paweł Pogorzelski | 1 | 1 | |||||
Ryszard Korpalski | 1 | 1 | |||||
Sławomir Wolski | 1 | 1 |